Vítám Vás na stránkách,které jsou věnované mému velkému koníčku,a to automobilu značky Lada a věcí s ním spojených.
Mojí LADU 21061 alias Crvenou Zvezdu jsem si pořídil jako náhradu za odcizeného East Runnera.Auto na běžné ježdění jsem měl,ale chtěl jsem prostě klasického žigulíka.Původně to měl být zase typ 2107,ale po usilovném shánění sedmy v opravdu dobrém stavu,jsem rozšířil záběr svého hledání i na nehranaté typy Lady. Potom se naskytla možnost koupit tuto šestku v opravdu moc pěkném stavu.Dokonce původně měla jít ke komusi do musea,ale to se nestalo.Za 22 000 putovala přes kamaráda Štěpána k nám domu.Manželka byla ze začátku proti,ale postupem času si zvykla a nakonec je Hvězda napsaná na ní. Pak bylo třeba se rozhodnout,v jakém stavu si jí ponecháme.Dělat tuning jsem zamítl hned z počátku.Přesto mne originální vzhled nenaplňuje uspokojením.Vyznávám radši sportovnější střih.Takže padla volba na litá kola.Shodou okolností kamarád Ivo jednu sadu prodával,tak jsme se domluvili a já je vzal.Žádný extrém,decentní 14" pavučinky.Při této příležitosti také proběhla výměna převodovky ze 4.stupňové na 5. stupňovou.Rozdíl v pohodlí na delší cesty je značný.Také se mi podařilo sehnat originální dobový doplněk,přední spoiler,tzv. lízátko,které opticky předek přiblíží asfaltu.Postupem času přibylo druhé venkovní zpětné zrcátko,samozřejmě v chromu a pěkná chromovaná anténa.Posledním vylepšením byla výměna motoru za silnější kousek.Místo původní 1500 jsme opět s Ivošem namontovali žiguláckou 1700,zbavenou vstřikování,to jest posazenou na karburátor,později přetryskovaný. A co je ještě v plánu?Už snad pouze bezkontaktní zapalování a také udržovat dál žigulí hvězdu v pěkném stavu.
ještě origo

ještě origo

s pohárem

s pohárem

na srazu

na srazu

Výměna převodovky ze 4. na 5. stupňovou-Vratimov Výměna motoru - místo 1500 se dal 1700 Výměna zadních pružin - místo sedanových se namontovaly kombíkové,seřízlé ve finále o 2 závity
Auto v garáži

Auto v garáži

Zvednuté,ať se pod to lépe leze.
převodovky

převodovky

Stará a nová převodoka
pod autem

pod autem

Ivo zápasí s povolováním šroubů na převodovce
Speciální fotoakce, v níž v hlavní roli je moje sestra Katka, Lada 2106 Crvena Zvezda a také moje bývalá Lada 2110. Za objektivem fotoaparátu moje spolužačka a kamarádka Vlasta D.
DSC_5454.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one