Vítám Vás na stránkách,které jsou věnované mému velkému koníčku,a to automobilu značky Lada a věcí s ním spojených.

LADA 2110 Laděna Ivanovna

Nastal čas obměny vozového parku.
Svojí Ladu 110 jsem koupil v prosinci 2006.Měla najeto 112 tisíc km.Stav auta se dal označit jako průměrný.Nyní má najeto už 145 tisíc km.Největší technický problém zatím byl únik chladící kapaliny,což je ostatně nemoc tohoto typu.Dá se však říci,že auto zatím drží vcelku bez větších závad,nepočítám li výměnu dílů kvůli jejich provoznímu opotřebení.

Navíc co je velmi slušné,je spotřba,která je menší ,než udává výrobce.Dlouhodobá spotřeba se mi pohybuje kolem 6,5 l/100 km.Mezi další velké plusy tohoto auta počitám i na sedan své třídy velký kufr o objemu 450 l.

Obecně lze shrnout,že to je auto ve stylu za málo peněz docela dost muziky.

takhle jsem ji koupil
takhle jsem ji koupil
kokpit

kokpit

P4240004.JPG
Na podzim tohoto roku(2010) se mi "podařil" skvělý kousek.Projížděl jsem silnicí,která byla zatopená rozvodněnou Jizerou,v domnění,že je to Lada a že tu "loužičku musí dát jako prd".Byl jsem vyveden z omylu.Zapomenuv,že nové Lady mají vyvedeno sání pod nárazník,jsem začal brodit Jizeru a jedouc moc rychle,jsem úspěšně Ladu utopil.Motor natáhl vodu a zastavil se přímo uprostřed té velké kaluže.Vody bylo po kolena.
 Až při rozborce motoru se zjistilo,proč se vlastně kousnul.Esovitě prohnutá ojnice na třetím válci.Nakoupil jsem nové věci a udělal se v podstatě generálka motoru.Kilometrový stav motoru před osudovým setkáním s vodou:172 900 km.
 Tímto děkuji svému kamarádu Štěpánovi za pomoc při rozborce i sborce motoru.
začátek sborky

začátek sborky

Štěpán a šéf v diskusi nad tím,jak to správně složit
ventily

ventily

zabrousit a šup zpátky do hlavy
zátiší s písty a ojnicemi

zátiší s písty a ojnicemi

bez komentáře
Lada110i - sedan
Speciální fotoakce, v níž v hlavní roli je moje sestra Katka, Lada 2106 Crvena Zvezda a také moje bývalá Lada 2110. Za objektivem fotoaparátu moje spolužačka a kamarádka Vlasta D.
DSC_5454.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one